Фирмата на т.нар. братя Мангасарян ще потрошат 60 500 лв. държавни пари, за да ни агитират да гласуваме на референдума. Шоумените са спечелили обществена поръчка на ЦИК, за да изготвят „познаваеми и добре приемани логотип, слоган, визии и клипове за кампанията, включващи ключовите послания“ и аудио и видео материали за информационната кампания.
Любoпитното е, че никой не се е явил на обявения търг. Така се стига до любимата методика на ГЕРБ за усвояването на обществени поръчки – поканите за участие. ЦИК е изпратила документи на 10 лица, но са постъпили са само 3 оферти от братя Мангасарян, „Междинна станция“ на водещите Иван и Андрей и „Продуцентски център футура вижън“ на Георги Крумов. Прави впечатление, че класирането на участниците съвпада и с реда на постъпването на офертите им и първенец с 95,40 точки са братя Мангасарян.
110 хил. лв. пък получава спортната фирма „Ес Ти Би Комюникейшънс“, която е собственик на „7 дни спорт“, а управителката Велимира Костова е партньор с приближения до ГЕРБ Юлий Москов. Задачата им е да консултират и комплексно да обслужат публичното представяне на кампанията. Притеснителното е, че за да изпълни поръчката, външно лице ще бъде допуснато да сайта на ЦИК.
RNS.bg








