Украинският президент с изтекъл мандат – Володимир Зеленски, призова Европа да заложи на него, защото Владимир Путин „скоро ще умре и всичко ще свърши“. Пророческото изказване беше направено пред Eurovision News преди 3 дни. Зеленски не уточни от какво точно ще умре скоро Путин, но направи внушение, че „престарелият Путин“ е към края на дните си.

Или Володимир Зеленски има лоши съветници, или е под влияние на някакви субстанции. Последното скандално твърдение не е първото от непремерените му публични изявления. С тях той не само звучи несериозно, но и със сигурност не впечатлява в положителен аспект президента на САЩ – Доналд Тръмп.

Тръмп и Ванс презират Зеленски – пълната стенограма от крайното унижение и скандала в Овалния кабинет | RNS

Припомняме само, че очакванията на Зеленски за скорошна смърт на по-стария от него Путин, директно удря по Тръмп. Защото президентът на САЩ е с цели 6 години по-възрастен от руския си колега. По логиката на киевското чудо Тръмп трябва да напусне този свят преди Путин.

„Взривената кола от кортежа на Путин“ от преди часове, която се оказа нито взривена, нито е сигурно, че е от кортежа на руския държавен глава, върна на дневен ред предсказанието на Зеленски.

И тук – нов гаф!

Без излишни обяснения ще припомним само, че при стрелбата срещу Тръмп през 2024 г., при която той беше леко ранен, Путин се молеше в църква за живота и здравето му.

Надеждите на Володимир Зеленски, че със скорошната смърт на Путин, всичко ще свърши, са жалко нелепи. Да припомним, че Путин наследи спряганият за алкохолик Борис Елцин, управлявал до пълния разпад на СССР.

Анализатори са категорични, че този след Путин, най-вероятно ще е не по-малко краен от Владимир Жириновски. Факт е, че голяма част от руската общественост изказват недоволство от „мекия“ подход на Путин по казуса с Украйна. В Русия много хора питат: защо ги бавите? Припомнят: „умират наши синове“! И настояват: „Приключете Киев с една ракета!“

Каквото и да се случи с Путин, който и да е наследникът му, Украйна няма никакъв шанс да завладее нейната територия, заедно с населението и природните й богатства. Те не само нямат сили да обходят територията й, но и никой няма да ги остави да владеят там.

Няма да коментираме примерите от нормалната житейска и историческа логика. Само ще припомним една българска народна мъдрост: „На нов шеф и на малко прасе не се радвай, не се знае каква свиня ще стане!“

КАЛИНКА ПЕНЧЕВА
СНИМКА BEST