Костадин Костадинов, вече екс-директор на Историческия музей в Добрич, продължава да подвежда хората с твърденията си, че ще осъди кмета за освобождаването си от длъжност, след като сам го е поискал. Непознаването на КТ е още по-притеснително и от факта, че Костадинов е работодател и би трябвало да знае кога и как се освобождават работници, както и поради завършеното „Право“ във Великотърновския университет.
Според официално съобщение на Община Добрич Костадинов е освободен на 2 февруари, след като е подал молба за това на 31 януари. Претенциите на варненеца с политически амбиции са, че „кметът не е спазил едномесечния срок на предизвестието му и след като го осъди за това, цялата община ще трябва да му плаща обезщетението“.
Справка с Кодекса на труда, по който е назначен Костадинов обаче категорично показва, че всеки работодател може да освободи служителя си, след като му изплати едномесечното обезщетение за това.
Амбицията на Костадинов да печели дела с грешна теза подозрително приличат на нелигитимното му издание, озаглавено „Учебник по Родинознание“. Същото не е учебник по стандартите в РБългария, което варненският общински съветник би трябвало да знае. Това обаче не му попречи да го презентира като авторски учебник и подвеждайки свои познати, въпросната книжка да бъде подарявана на ученици в Каварна в класните стаи. Цялата операция бе представена като инициатива на Ротари клуб в града, които декларираха, че нямат нищо общо с нея.
Костадинов стана известен преди 2 г. със скандал във Варна, в който той „като общински съветник защитаваше правата на частна пицария, която беше отказала да плаща наем на собственика – Веселин Марешки“. След като завършилият „Балканистика“ успя да предизвика аптекарския бос и получи шамар, даде напоителни интервюта пред медиите (на снимката – бел. ред) колко лош е Марешки. При опит да бъде отведен за изясняване на обстоятелствата в полицията, патриотът внезапно „получи комоцио от шамара на Марешки“ и смело абдикира от ситуацията, в която по принцип нямаше никаква смислена роля.
RNS